Magyar vereségek az Európa-ligában

Sikeres kezdés után kettős vereséget szenvedtek a magyar csapatok a röplabda Európa-ligában

Elsőként a férfiak léptek pályára Görögországban az Ezüst Európa-liga A csoportjának második fordulójában. Míg az első meccsen a magyar csapat hazai pályán legyőzte Bosznia-Hercegovinát, addig a görögök idegenben szenvedtek vereséget az osztrákoktól, így mindenképpen javítani akartak. Ami sikerült is a tartalékos magyar csapattal szemben. Az első szett simán a görögöké lett, a másodikra azonban feljavult a magyar csapat és kiegyenlített egy nagyon szoros szettben. Ugyanez a nagy küzdelem jellemezte a további szetteket is, ám egy hajszállal a görögök jobbnak bizonyultak és végül 3:1 arányban legyőzték a magyar válogatottat. A magyar csapat legjobbja Szabó Alpár volt 14 pontjával.

A női válogatott is a franciák itthoni legyőzése után látogatott Horvátországba az Arany Európa-liga B csoportjának második fordulójában. A horvát csapat Ausztriában diadalmaskodott szoros csatában az első körben, így a magyar lányok nehéz csatára számíthattak. Az első szettben a horvátok akarata érvényesült, végig vezetve 25:21-re nyerték az első szettet. A második játszma már sokkal izgalmasabban alakult. Az elején még a horvátok mentek egy-két ponttal aztán 16:15-nél vették át a vezetést a magyar lányok. Már 4 pont is volt a különbség a javunkra, ahonnan a horvátok még visszajöttek, de Jan de Brandt szövetségi kapitány jól időzített időkérése után behúztuk a szettet. Ezzel aztán el is fogyott a lendületünk, a következő két szettben csak futottunk az eredmény után, így végül a horvátok 3:1 arányban múlták felül a magyar csapatot. A magyar csapatból most Németh Anett emelkedett ki 13 pontjával, de az erre a meccsre bekerülő Török Kata 9 pontja is jó teljesítmény. A magyar válogatott még a felkészülés elején jár, így nem érdemes túlságosan komolyan venni ezt a vereséget. A hazai visszavágón a közönség támogatását élvezve remélhetőleg sikerül majd visszavágni a varasdi vereségért.